Znajdź płyty, które kochasz. Dowiedz się więcej o artystach, których uwielbiasz.

Znajdź płyty, które kochasz.

WYZNAJEMY FILOZOFIĘ NO PROBLEM - ZAWSZE MOŻESZ ZWRÓCIĆ LUB WYMIENIĆ ZAKUPIONĄ PŁYTĘ

WYZNAJEMY FILOZOFIĘ NO PROBLEM - Bezproblemowy zwrot i wymiana produktu

Opcje przeglądania
Dostępność
Wysyłka w
Cena
  • od
    do
Nowość

Synth / New Wave

Mamy propozycję dla miłośników oryginalnej, alternatywnej muzyki. Styl new wave nie jest dla każdego – ale ci, którzy się w niego wsłuchają i odnajdą w nim coś dla siebie, pokochają go prawdopodobnie na zawsze. Synth odchodzi od pewnych tradycji muzycznych, tworząc zupełnie indywidualny gatunek. Zrodził on liczne legendy uwielbiane do dzisiaj przez miliony na całym świecie. Już teraz przejrzyj płyty winylowe dostępne w prezentowanej ofercie – wybieraj wśród znanych i nieco mniej popularnych kompozytorów.

Depeche Mode ?– Exciter LP UK 1st press NM Depeche Mode ?– Exciter LP UK 1st press NM
Producent: Vinyl Tamka
Cena:

1 200,00 zł

zobacz więcej
OMD ?– English Electric LP UK 2013 +CD OMD ?– English Electric LP UK 2013 +CD
Producent: Vinyl Tamka
Cena:

1 000,00 zł

zobacz więcej

Czym charakteryzuje się new wave?

Gatunek ten łączy w sobie punka (z którym pierwotnie go mylono), pop oraz muzykę elektroniczną. Jego korzenie sięgają Wielkiej Brytanii i… Japonii końca lat 70., ale dopiero w kolejnej dekadzie płyty winylowe nagrywane w tym stylu zyskały na popularności. Charakterystyczną dla niego jest estetyka DIY, co wynika z eksperymentowania z różnymi brzmieniami i instrumentami (w tym syntezatorami). To, co również typowe dla new wave, to odejście od tradycji bluesowych. Dużo ważniejsze dla synthu stały się wpływy muzyki elektronicznej i popularnej. Dodatkowo ma on dość punkową energię, ale nie brakuje mu swoistej lekkości. Jego twórcy nie stronią od eksperymentowania – nie tylko z brzmieniem, tworząc zupełnie nowe dźwięki. Równie zaskakujące są teksty, formy… a także wizerunek muzyków. Do pierwszych zespołów i kompozytorów, grających w stylu new wave należą m.in. Kraftwerk, Depeche Mode, The Human League oraz Gary Numan.

Kompozytorzy tworzący synth

Można wymienić również wielu współczesnych artystów nagrywających płyty winylowe w tym gatunku lub odwołujących się do niego. Zalicza się do nich np. The Strokes, The Killers, La Roux, a także MGMT. Niektórzy kwalifikują do synthu część twórczości Lady Gagi.

Przejrzyj nasze winyle już teraz

Wybierając nasz sklep stacjonarny w Warszawie lub ofertę dostępną na tej stronie, stawiasz na oryginalne płyty winylowe (w tym używane winyle) najlepszych kompozytorów grających muzykę w stylu new wave. Dlatego już teraz zachęcamy Cię do przejrzenia katalogu z licznymi propozycjami, które tu znajdziesz. Jeśli zaś masz pytania dotyczące proponowanych produktów – zapraszamy do kontaktu z obsługą.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl