Znajdź płyty, które kochasz. Dowiedz się więcej o artystach, których uwielbiasz.

Znajdź płyty, które kochasz.

WYZNAJEMY FILOZOFIĘ NO PROBLEM - ZAWSZE MOŻESZ ZWRÓCIĆ LUB WYMIENIĆ ZAKUPIONĄ PŁYTĘ

WYZNAJEMY FILOZOFIĘ NO PROBLEM - Bezproblemowy zwrot i wymiana produktu

Opcje przeglądania
Kategorie
Wysyłka w
Cena
  • od
    do

Punk Rock

Niespokojna, agresywna muzyka pełna buntu? To brzmi jak punk rock! Styl ten pozostaje żywy od lat i do dzisiaj odnajduje mnóstwo fanów, którzy wyrażają sprzeciw wobec rzeczywistości – w szczególności politycznej i społecznej. W naszej ofercie znajdziesz płyty winylowe różnych twórców, zarówno tych z zagranicy, jak i z Polski. Jeśli lubisz mocne brzmienia, ponadczasowe teksty wzywające do sprzeciwu – przejrzyj już teraz nasze używane winyle.

  • nowość
  • nowość
The Dictators ?– Go Girl Crazy! LP 1975 USA The Dictators ?– Go Girl Crazy! LP 1975 USA
Producent: Vinyl Tamka
Cena:

152,00 zł

Cena regularna: 190,00 zł

Najniższa cena: 133,00 zł
szt.
zobacz więcej
  • promocja

Charakterystyka punk rocka

Gatunek ten narodził się w połowie lat 70. XX wieku. Był reakcją na komercjalizację twórczości, a także – przynajmniej według artystów – wydumaną i skomplikowaną muzykę rockową. Stanowił również wyraz buntu wobec państwa. Powstawał bowiem w klimacie Zimnej Wojny i dynamicznych przemian społecznych, które spotykały się nierzadko ze zdecydowanymi reakcjami ze strony rządów. Sprzeciw wobec ograniczania praw jednostki przejawiał się nie tylko w agresywnym brzmieniu, ale i tekście – nierzadko dosadnie – wyrażającym myśli twórców. Korzeni punk rocka można dopatrywać się w muzyce garażowej, a za prekursorów uznaje się m.in. kapele typu The Velvet Undergroud, The Dictators oraz Sex Pistols. Do dzisiaj ich płyty winylowe należą do najbardziej pożądanych. Sam styl jest dość prosty, a brzmienia głośne i agresywne. Cechuje go nieskomplikowana harmonia. Twórcy, tacy jak The Clash, nierzadko też łączyli gatunek ten z innymi, np. rytmami charakterystycznymi dla reggae. Stał się on również podstawą do stworzenia kolejnych podgatunków, w tym na przykład anarcho-punku.

Twórcy punk rocka

Współcześnie twórcami punk rocka są m.in. takie zespoły jak Green Day czy Rise Against. Co więcej – styl ten mocno ukorzenił się w Polsce w końcu lat 70., wiążąc się z ruchami opozycyjnymi wobec władz PRL. Płyty winylowe m.in. z protest songami na rodzimym gruncie nagrywały takie zespoły jak np. Dezerter, Brygada Kryzys, Kult czy Pidżama Porno. Sprawdź dostępne u nas płyty Jeśli lubisz ciężkie brzmienia – punk rock z pewnością przypadnie Ci do gustu. Proponujemy wybór najlepszych artystów, oryginalne wydania sprzed lat. Odwiedź już teraz sklep stacjonarny w Warszawie lub sprawdź płyty winylowe dostępne na stronie.

Sprawdź dostępne u nas płyty

Jeśli lubisz ciężkie brzmienia – punk rock z pewnością przypadnie Ci do gustu. Proponujemy wybór najlepszych artystów, oryginalne wydania sprzed lat. Odwiedź już teraz sklep stacjonarny w Warszawie lub sprawdź płyty winylowe dostępne na stronie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl